Bijzonder schaakdiploma voor Sebastiaan

Voor de 2e keer in de ruim 40-jarige historie van onze jeugdschaakvereniging heeft een jeugdlid succesvol het Stap 6 examen afgelegd. Na enkele jaren van met name zelfstudie en een beetje hulp van instructeurs Christoper Lawton en Wim Haasnoot is Sebastiaan van der Klaauw geslaagd voor Stap 6! Dit is het hoogste schaakdiploma van de Stappenmethode.

Het examen werd in juni al afgenomen. Omdat Stap 6 speciaal door de KNSB moet worden nagekeken, was de uitslag nog niet bekend bij onze clubkampioenschappen begin juli, waar alle andere schaakdiploma’s werden uitgereikt. De mooie uitslag volgde later in de zomer. Afgelopen week werd er daarom tijdens de algemene ledenvergadering nog even stilgestaan bij deze bijzondere prestatie en werd Sebastiaan in het zonnetje gezet.

Sebastiaan blijft betrokken bij de Vrijpionnen, zo is hij afgelopen september gestart als instructeur en speelt hij ook mee in het seniorenteam in de externe competitie.

Foto: Sebastiaan van der Klaauw (rechts) en instructeur Wim Haasnoot